Plarad

Partnerzy i sojusze

Badania i rozwój

Center for Wind Power Drives

Stanowisko kontrolne systemu 4 MW dla „Center for Wind Power Drives“ firmy RWTH Aachen (Akwizgran) umożliwia testowanie turbin wiatrowych i komponentów o oryginalnej wielkości w warunkach praktycznych i laboratoryjnych.
Nowe funkcje oferowane przez stanowisko kontrolne zawierają w sobie znaczny potencjał do przyspieszania i ulepszania przyszłych turbin wiatrowych. Jako wieloletni partner firmy RWTH Aachen, Plarad wspiera CWD technologią i wiedzą fachową w zakresie technologii połączeń śrubowych.

Drehmoment Service Dr. Peschel

Drehmoment Service Dr. Peschel jest to laboratorium zajmujące się kalibracją w Deutscher Kalibrierdienst (DKD). Laboratorium jest akredytowane przez Deutsche Akkreditierungsstelle GmbH (DAkkS)

PTB

Physikalisch-Technische Bundesanstalt (PTB), Braunschweig i Berlin, jest krajowym instytutem metrologicznym z zadaniami usług naukowo-technicznych. Dokonują oni pomiarów z największą dokładnością i niezawodnością – metrologia jako podstawowa kompetencja.

TUHH

Uniwersytet Techniczny Hamburg-Harburg współpracuje w badaniach z dużymi światowymi przedsiębiorstwami przemysłowymi jak również z małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Dzięki wspólnym projektom, także poprzez swoją spółkę zależną TuTech Innovation GmbH powstaje efektywny i skuteczny transfer technologii i wiedzy jako podstawa dla ciągłej innowacyjności produktów i procesów. Ponadto TUHH współpracuje z wieloma krajowymi i międzynarodowymi uniwersytetami oraz z jednostkami badawczymi Helmholtz Gemeinschaft, jak również z innymi poza uniwersyteckimi instytucjami badawczymi.
Bezpieczeństwo

BG RCI

Stowarzyszenie ubezpieczycieli Berufsgenossenschaft Rohstoffe und chemische Industrie (BG RCI) (BGRCI) powstało z połączenia branżowych stowarzyszeń ubezpieczycieli górnictwa, chemii, przemysłu skórzanego, przemysłu papierniczego, kamieniołomów oraz producentów cukru. Rozpoczęło ono swoją działalność dnia 1. stycznia 2010 roku. Członkami tego nowego stowarzyszenia ubezpieczycieli jest około 36 000 przedsiębiorstw z prawie 1,3 milionami ubezpieczonych.

DEKRA

DEKRA jest wiodącą na świecie organizacją ekspercką. Przedsiębiorstwo działa obecnie w ponad 50 krajach. Ponad 28 000 pracowników zapewnia długoterminowo bezpieczeństwo, jakość i ochronę środowiska. DEKRA świadczy kwalifikowane i innowacyjne usługi w zakresie badań pojazdów, rzeczoznawstwa, zarządzania używanymi samochodami, międzynarodowych regulacji w zakresie odszkodowań, consultingu, przemysłowych usług badawczych, badania produktów, certyfikacji, ochrony środowiska, kwalifikacji i prac czasowych oraz outplacement i newplacement.

Falck Safety Services

Falck Safety Services jest synonimem kompetencji w zakresie zapobiegania, radzenia sobie i uczenia z krytycznych sytuacji/zdarzeń. Osiąga się to przez szkolenie i doradztwo. Dzięki ponad 40-letniemu doświadczeniu w branży naftowo-morskiej firma Falck Safety Services zdobyła rozległe umiejętności, pożądane zarówno w kraju jak i na świecie.

PSA Sicherheitstechnik GmbH & Co. KG

Nasze zespoły kompetencji ds energii wiatrowej i Offshore wyposażone są przez PSA Sicherheitstechnik GmbH i uczestniczą w specjalnym szkoleniu w zakresie bezpieczeństwa.

TÜV Rheinland

TÜV Rheinland AG jest wiodącym na świecie koncernem usług technicznych. Od chwili powstania w roku 1872 TÜV Rheinland gwarantuje bezpieczeństwo, jakość i wydajność. Wykonywane są tam badania odbioru, inspekcje, certyfikacje, doradztwo i szkolenia.
Pomiary i sieci

bauforumstahl e. V.

bauforumstahl (BFS) wspiera budownictwo stalowe, jest to forum o architekturze, o zasobooszczędnym i ekonomicznym projektowaniu i budowaniu, jak również o systemie norm. Reprezentuje ono 500 członków całego łańcucha procesów: producentów stali, handlowców stali, monterów stali, dostawców, przedsiębiorstwa cynkowania ogniowego, sprzedawców surowców i producentów ochronnych powłok przeciwpożarowych, planistów, jak również przedstawicieli nauki.

Deutsche Messe AG

Deutsche Messe Hannover [Targi niemieckie w Hanowerze] jako organizator największych na świecie targów przemysłowych odgrywa wiodącą rolę wśród światowych organizacji handlowych. W kooperacji z Deutsche Messe AG fabryka Maschinenfabrik Wagner/Plarad zorganizowała po raz pierwszy forum dla dostawców urządzeń wiatrowych na targach Hannover 2013. Za tą pierwszą pomyślną kooperacją będą szły dalsze wspólne projekty.

EnergieAgentur.NRW

EnergieAgentur.NRW pracuje na zlecenie rządu krajowego Nadrenii Północnej-Westfalii jako operacyjna platforma z szerokimi kompetencjami w dziedzinie energii. Kooperacja z EnergieAgentur.NRW doprowadziła między innymi do pierwszego forum dostawców urządzeń energii wiatrowej w roku 2012 jako patrona imprezy.

Messe München/bauma 2016

Targi w Monachium, organizujące okrągłe 40 imprez targowych, które prezentują wyroby inwestycyjne i konsumpcyjne oraz nowe technologie, są jedną z wiodących w skali światowej spółką targową z 14 międzynarodowymi, wiodącymi imprezami targowymi, w tym także z największymi na świecie targami bauma!
 
W kooperacji z Messe München oraz z firmą VDMA organizujemy dnia 14.04.2016 pierwszą imprezę „Construction& Mining Machinery Supply Chain Forum“, czyli forum dostawców dla branży maszyn budowlanych oraz górniczych.

VDMA

VDMA (Verband Deutscher Maschinen- und Anlagenbau e.V.) reprezentuje ponad 3100 pierwszoplanowych średnich przedsiębiorstw w branży dóbr inwestycyjnych, co czyni go jednym z największych i najważniejszych stowarzyszeń przemysłowych w Europie.
Edukacja i ustawiczne kształcenie

bfw Bremerhaven

Przedsiębiorstwo bfw jest od dziesięcioleci znane na rynku w branży świadczenia usług w kształceniu i doradztwie i pomyślnie zbudowało w tym czasie na szczeblu regionalnym i centralnym trwałe kooperacje i partnerstwa.

edwin acadamy

Zgodnie z motto „Kwalifikowanie przemysłu dla przemysłu“ przedsiębiorstwa „Bildung und Beratung“, „Deutsche Windtechnik AG“ i „SSC Wind“ powołały wiosną 2009 edwin Academy (edukacja w technologii wiatru) w Bremen.

Przez różnorodne szkolenia i ustawiczne kształcenie edwin Academy dokonała znaczącego wkładu w zaspokojenie zapotrzebowania na wykwalifikowanych pracowników. Większość absolwentów ma zapewnione miejsca pracy w branży energii wiatrowej zarówno w sektorze Onshore jak i Offshore.